- linia 19 se sparge în două: linia 19 între Depoul Dudeşti şi Şura Mare şi linia 4 între Şura Mare şi Zeţarilor (începând cu 20080820)
- linia 136 ciruclă deviat prin Str. Dr. Rainer - Bd. Eroilor - Splaiul Independenţei cu întoarcere pe Podul Izvor şi retur prin Splaiul Independenţei - Bd. Eroilor - Str. Dr. Bagdasar şi traseul de bază
- linia 385 circulă deviat prin Şos. Pandurilor - Str. Dr. Rainer - Bd. Eroilor - Splaiul Independenţei apoi traseul de bază cu întoarcere prin Splaiul Independenţei - Bd. Eroilor - Str. Dr. Bagdasar - Şos. Pandurilor apoi traseul de bază
Liniile 4 şi 19 înainte şi după:
Liniile 136 şi 385 înainte şi după:
Link harta integrală: http://bercenicity2.googlepages.com/transbuc-20080819.pdf